Lesem - světem

most haunted

 

<< Zpět do magazínu

Francie

Francouzské lesy, kdyby to bylo v minulém tisíciletí, tak jsou to samí vlci, medvědi a bojem proti Ludvíkovi XIV rozvášněná Angelika.
Ale že je to dnes, tak jsou to spíše jen takové "lesíky", jako ten z nejznámějších, tedy Bouloňský, ale ne že by v nich také nemohlo být nebezpečno!
Bienvenue en France!

Vlajka

Paříž - Ile de la Cité
přes Seinu

Paříž - Latinská čtvrť
pohled z Notre Dame

Paříž - Eiffel Tour
v nočním dešti od Vítězného oblouku

 

Itálie

Italské lesy - Itálie má nějaké lesy? - Itálie má Dolomity, Etnu, Vesuv, Lago di Garda a Sardínii, to ano, ale že by měla někde nějaké narostlé stromy vedle stromů tak, aby si měly kde srnky hlavy složit? V severoitalských zahradách táhnoucích se od Milána po Benátky těžko a v jižní Itálii pochybujíc spolu se zoology specializovanými na srnky, také těžko. Takže sláva kouzelnému středomoří, čili Viva Italia!

Vlajka

Benátky - gondoly u Mola
před Piazza San Marco

Benátky - Punta Della Dogana
pohled z Campanile

Benátky - Canal Grande
z Ponte di Rialto

 

Rakousko

Rakouské lesy jsou hluboké a temné i když ne toliko hluboké a temné jako ty České, jsouť protkány a rozdrobeny mohutnými skalisky masivu Alpského. Libě se odrážejíc v hladinách jezer Salzburských, ze spodu nakukujíc na v slunci se třpytící ledovce, přec cosi na nich připomíná malebnou kotlinu Českou.
Willkommen in Österreich!

Vlajka

Salzbursko - Gasteiner Tal
Sportgastein

Salzbursko - Bad Hofgastein
lázeňské náměstí

Salzburg - Getreidegasse
vývěsní štíty

 

Řecko

Řecké lesy - no nic moc, stoletého dubu, abyste pohledali a o smrk, či jedli, zrakem nezavadíte, jak je léto horké. To, čemu v Řecku říkají lesy, u nás nazýváme v nejlepším případě piniové háje, čili takové spíše suché houštiny rozléhající se po mořem omývaných skalách a to ještě pouze místy.
Proč se asi v Řecku domy odlévají z betonu? Avšak bílé kostky zalité středomořským sluncem a obklopené zahradami plnými kvetoucích bugenvilejí působí jaksi patřičně v kontextu reliéfu okolní krajiny. O neútulnosti nemůže být ani řeč. Kdepak asi berou vodu, na zalévání vší té nádhery? A kdepak asi berou energii celou sezónu se vstřícně usmívat a kmitat kolem turistů?
Řecko budiž velebeno.

Vlajka

Kréta - Rethimnon
hlavní třída v Adelainos Kampos

Chalkidiky - poloostrov Sithonia
Sarti (východní pobřeží)

Chalkidiky - poloostrov Sithonia
Neos Marmaras (západní pobřeží)

 

 

 


Všechna práva k této stránce vyhrazena pro 37. internetový magazín

Autoři stránky: ska a kolektiv redakce WVV